minaalamshahi

ایجاد منو برای دسترسی به صفحات

19 ارسال در این موضوع قرار دارد

من یکسری صفحه ساختم (مثلا محصولا جدید-جستجوی محصولات)حالا میخوام یا توی منوی بالایی که دسته محصولات رو دارم یا توی منوی جدید لینک برای دسترسی به صفحاتم داشته باشم.

1-چطوری همچین منویی بسازم؟

2-آدرس اون صفحه رو چطور بدست بیارم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

صفحات را چجوری ساختید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

خب آدرس صفحات رو که توی کلید url برای صفحات نوشته اینم که بخواید به منو اختصاص بدید یا میتونید از بلاک های ایستا استفاده کنید و دستی منو رو بسازید یا منوی اصلی که استفاده میکنید احتمالا گزینه ای داشت باشه که نوع منو رو url انتخاب کنید

minaalamshahi پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

خوب اون شناسه ای که بهش دادید میشه لینک شما ... مثلا اگر شناسه صفحه را گذاشتید new-product لینک سایت شما میشه www.yourwebsite.com/new-product

mina_z و minaalamshahi پسند شده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

اگر میشه حالا ساخت منو رو بهم راهنمایی کنید

اولا چطور اگر توی بلاک ایستا باید بسازمش بهش استایل اختصاص بدم دوم چطور بلاک رو سمت راست صفحه اصلیم قرار بدم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

من که بهتون گفتم !!! تا اونجایی که من میدونم برای ساخت بلاک خود قالب یه قسمتی داره یا شایدم قالب من فقط اینجوریه که خود قالب جایی داره که اول مکان بلاک رو انتخاب مبکنیم بعدش شناسه اش رو

البته این اطلاعاتی بود که من داشتم شاید دوستان بیشتر در این باره بدونن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

اگر میشه حالا ساخت منو رو بهم راهنمایی کنید

اولا چطور اگر توی بلاک ایستا باید بسازمش بهش استایل اختصاص بدم دوم چطور بلاک رو سمت راست صفحه اصلیم قرار بدم؟

من متوجه نمیشم ساخت منو یعنی چه!

منو که ساختنی نیست، خودش ایجاد میشه... شما نمیسازیش

ولی در مورد بلاک

شما باید مثلا صفحه ای که درست کردید را در قسمت طراحی، بهش حالت دو ستونه با ستون سمت راست(چپ) بدید و سپس کد بلاک را در xml صفحه در قسمت طراحی سفارشی وارد کنید

minaalamshahi پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

منظورم از منو اینه که الان مثلا برای دسترسی به تماس با ما و غیره توی قالب من فقط یه لینک داره پایین فوتر

و قسمت بالا یه نوار منو دارم که به دسته محصولاتم دسترسی داره

اما برای دسترسی به صفحاتم نمیدونم از کجا باید یه همچین چیزی داشته باشم .نمیخوام تو فوترم فقط لینک داشته باشم

نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا نه.

یکی از دوستان گفتن افزونه مگا منو استفاده کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

اگر از قالب پیش فرض مجنتو استفاده می کنید، میتونید یک کاری بکنید، ولی خیلی منطقی نیست!

اول توی قسمت دسته ها، یک دسته درست می کنید و نامش را میذارید همون چیزی که میخواید اسم صفحه شما باشه، بعد که ایجاد کردید، میرید در قسمت "بازنویسی URL" و در این قسمت، آدرس صفحه مورد نظر خودتون را به این دسته اختصاص میدید، به این صورت وقتی کسی روی نام دسته کلیک می کنه میره داخل اون صفحه، البته معلوم نیست که این اعمال انجام شده و فقط شما میدونید که چه کاری انجام دادید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

ابن کار رو کردم ولی صفحه سفید بهم نشون میده

راه دیگه ای نداره

خودتون برای اینکه لینک صفحات رو بیارید از چه روشی استفاده می کنید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

اگر از قالب پیش فرض مجنتو استفاده می کنید، میتونید یک کاری بکنید، ولی خیلی منطقی نیست!

اول توی قسمت دسته ها، یک دسته درست می کنید و نامش را میذارید همون چیزی که میخواید اسم صفحه شما باشه، بعد که ایجاد کردید، میرید در قسمت "بازنویسی URL" و در این قسمت، آدرس صفحه مورد نظر خودتون را به این دسته اختصاص میدید، به این صورت وقتی کسی روی نام دسته کلیک می کنه میره داخل اون صفحه، البته معلوم نیست که این اعمال انجام شده و فقط شما میدونید که چه کاری انجام دادید

من از این روش رفتم جواب نمیده چون صفحه ای که از مدیریت محتوا/صفحات میسازم پسوند .html  نداره

اما وقتی روی منو کلیک می کنیم به اسم صفحه یه .html  اضافه میکنه

میشه بگین شما چظور انجامش دادید

و صفحهای که ساختید رو به اسم کتگوری ساخته شده اختصاص دادید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

یه مشکل دیگه اینکه شما فرض کنید من از طریق منوی کاتاوگ/افزودن زیر دسته یه منو به منوهای بالای صفحه اضافه کردم

وروی اون منو کلیلک می کنم

که مثلا دارم این لینک رو وقتی روی اون منو کلیلک می کنم

http://localhost/magento-1.8.1.0_rtl/magento/index.php/new-product.html

حالا من توی پوشه های مسیر مجنتو فایل به اسم new-product.html ندارم

حالا اگر بخوام خودم در یک صفحه ای به این نام کدنویسی داشته باشم باید چیکار کنم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

افزونه "محصولات ویژه" را دانلود کنید و از روی اون نگاه کنید تا متوجه بشید، به نظر میاد شما آشنایی کافی با نحوه ارتباط فایل ها در مجنتو ندارید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام ببخشید

من قالبی رو نصب کردم و پیکر بندیش رو هم انجام دادم ولی وقتی دسته های مختلفی رو ایجاد میکنم در نوار بالایی سایت چیزی نمایش داده نمیشه. تمام تنظیمات مربوط به دسته ها رو هم انجام دادم و داخل default categorty هم تمام دسته ها رو ساختم. مشکل از کجاست؟؟ بعد از نصب قالب باید بلاک ایستا تنظیم کنم؟؟ آخه من یه جا خوندم نوشته بود بعد نصب بلاک و تنظیمات رو انجام بدید

ممنون میشم راهنمایی کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در در 1396/05/26, 13:20:49، Aurora گفته است :

سلام ببخشید

من قالبی رو نصب کردم و پیکر بندیش رو هم انجام دادم ولی وقتی دسته های مختلفی رو ایجاد میکنم در نوار بالایی سایت چیزی نمایش داده نمیشه. تمام تنظیمات مربوط به دسته ها رو هم انجام دادم و داخل default categorty هم تمام دسته ها رو ساختم. مشکل از کجاست؟؟ بعد از نصب قالب باید بلاک ایستا تنظیم کنم؟؟ آخه من یه جا خوندم نوشته بود بعد نصب بلاک و تنظیمات رو انجام بدید

ممنون میشم راهنمایی کنید

یه تصویر از دسته‌هایی که ساختید و تنظیماتشون قرار بدید

شاید اصلا قالب شما کاری به این دسته‌ها نداره و خودش دسته میسازه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

تنظیمات برای دسته ها؟ میشه توضیح بیشتری بدید که این تنظیمات مربوط به دسته ها رو از کجا میشه انجام داد؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، Siavash گفته است :

یه تصویر از دسته‌هایی که ساختید و تنظیماتشون قرار بدید

شاید اصلا قالب شما کاری به این دسته‌ها نداره و خودش دسته میسازه

ببخشید ارسال قبل اشتباه شد.

مثلا این تصویرهایی که الان فرستادم مربوط به دسته محصولات هست و توی طرح سفارشی هم قالبی که نصب کردم رو انتخاب کردم

1.png

2.png

3.png

4.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

احتمال داره قالب شما جوری باشه که خودش دسته‌ها رو میسازه و نمیاد از این بخش دسته‌ها را داخل منو قرار بده

توی تنظیمات قالب بگردید ببینید چیزی پیدا می کنید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری