Siavash

آموزش نصب مجنتو بر روی لوکال

26 ارسال در این موضوع قرار دارد

آموزش نصب مجنتو بر روی لوکال

اولین قدم نیاز به نصب محیط مجازی شبیه به وب سرور یا هاست بر روی کامپیوتر خودمون داریم
لوکال سازهای زیادی وجود دارند که نمونه آن ها عبارتند از : xampp , wamp , phptriad و ....

بعد از نصب یکی از لوکال سازها و کارهای اولیه مانند ایجاد دیتابیس میریم سراغ خود اسکریپت

مرحله اول
مرورگر خودتون رو باز کنید و آدرس زیر را توی آدرس بار وارد کنید

http://127.0.0.1/magento/

یا

http://localhost/magento/

با این کار به صورت مستقیم به صفحه نصب مجنتو منتقل خواهید شد، سپس مانند عکس زیر تیک موافقت با قوانین رو میزنید و به مرحله بعدی میرید

تصویر

مرحله دوم
الان ما توی صفحه شحصی سازی فروشگاه هستیم
در واقع توی این صفحه ما نوع محلی بودن فروشگاه، زمان محلی و نوع ارز فروشگاه رو انتخاب می کنیم
مثل شکل زیر "محلی" را روی ایران قرار دهید، مقدار "منطقه زمانی" را روی زمان استاندارد ایران و "ارز پیش فرض" را روی ريال ایران تنظیم کنید و به مرحله بعد برید

تصویر

مرحله سوم
توی این مرحله ما نیاز به تنظیمات دیتابیس و آدرس دسترسی به فروشگاه خودمون رو باید انجام بدیم
مانند تصویر زیر قسمت شماره یک رو پر کنید، به مرحله دوم وارد بشید. (دقت کنید که از قبل دیتابیس خودتون رو ایجاد کرده باشید و بعد از اون اطلاعاتش رو داخل قسمت 1 وارد کنید.)

در قسمت "URL مبنا" باید آدرس فروشگاه خود را وارد کرده و در قسمت "مسیر مدیریت" باید اسم پوشه‌ای که مدیریت به آن دسترسی دارد را مشخص کنید
توصیه میشه که از اسم admin و یا هر اسمی که بیشتر برای محیط های مدیریت استفاده میشه استفاده نکنید تا دسترسی به محیط مدیریت برای دیگران راحت نباشد
تیک ها رو بزنید (اگر امکان استفاده از htaccess رو ندارید تیک گزینه سوم رو بردارید) و به مرحله بعدی برید

تصویر

مرحله چهارم
خوب تقریبا کارهای اصلی برای نصب به اتمام رسیده و الان به مرحله‌ای رسیدیم که باید مشخصات ادمین رو وارد کنیم
مشخصاتی که نیاز دارید را مانند تصویر زیر تکمیل کنید و به مرحله بعدی وارد بشید
قسمت "کلید رمزنگاری" برای کد کردن پسورها و اطلاعاتی هست که حیاتی و حساس هستند، لازم به پر کردن این قسمت نیست، چون بعد از اینکه به مرحله بعدی وارد شدید سیستم خودش به صورت خودکار این کد را ایجاد میکنه و در اختیار شما خواهد گذاشت

تصویر

مرحله پنجم
خوب دیگه کاری نمونده!
بله نصب مجنتو تمام شد و الان شما می تونید با کلیک روی "برو به فرانت‌اند" به محیط فروشگاه و با کلیک بر روی "برو به بک‌اند" به محیط مدیریت فروشگاه خودتون برید و از امکانات این فروشگاه ساز پرقدرت استفاده کنید.
قبل از اینکه صفحه آخر رو ببنید حتما از کد تولید شده برای سیستم رمزگذاری یک کپی برای خودتون داشته باشید تا بعدا به مشکل برنخورید.

تصویر

skalanter, rno2008, Dante و 2 کاربر دیگر پسندیده اند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام. چرا آموزش برای نصب روی هاست نمیزارید؟ من برای اوبین بار می خوام سایت بسازم با خیلی چیزا آشنایی دارم ولی تا حالا باهاشون کار نکردم و نصبشون نکردم مثل My SQL . میشه از اول بگید که چجوری میتونم یه سایت رو از 0 تا 100 راه بندازم. خیلی هم از این امکاناتی که گذاشتید ممنونم واقعا بخش اعظم کار رو شما انجام دادید و ما فقط باید استقفاده کنیم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام. چرا آموزش برای نصب روی هاست نمیزارید؟ من برای اوبین بار می خوام سایت بسازم با خیلی چیزا آشنایی دارم ولی تا حالا باهاشون کار نکردم و نصبشون نکردم مثل My SQL . میشه از اول بگید که چجوری میتونم یه سایت رو از 0 تا 100 راه بندازم. خیلی هم از این امکاناتی که گذاشتید ممنونم واقعا بخش اعظم کار رو شما انجام دادید و ما فقط باید استقفاده کنیم

به انجمن خوش آمدید.

نصب روی هاست فرقی با نصب روی لوکال ندارد و تمامی مراحل یکسان پیش میروند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام یه مشکل برام به وجود اومد تو قسمت نصب بر روی لوکال اونم تو قسمت پیکر بندی که این ارور رو میده {"curl" افزونه PHP باید لود شده باشد.}

چطور باید این قسمت رو درست کنم

با تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام یه مشکل برام به وجود اومد تو قسمت نصب بر روی لوکال اونم تو قسمت پیکر بندی که این ارور رو میده {"curl" افزونه PHP باید لود شده باشد.}

چطور باید این قسمت رو درست کنم

با تشکر

باید از طریق لوکال سازتون، curl را برای php فعال کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

آقا یک دنیا سپاس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام و سپاس

من میخوام مجنتو نصب و راه اندازی کنم

لطفا راهنمایی کنید از کجا شروع کنم ؟ و این آموزشی که در بالا دادید از اولش نشد ینی باید قبلش چیزی نصب میکردم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام و سپاس

من میخوام مجنتو نصب و راه اندازی کنم

لطفا راهنمایی کنید از کجا شروع کنم ؟ و این آموزشی که در بالا دادید از اولش نشد ینی باید قبلش چیزی نصب میکردم؟

از اولش نشد یعنی چی؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

متوجه شدم که برای شروع مجنتو باید ابتدا php و my sql نصب کنم!

راه اندازیش خیلی سخته ولی تلاشمو میکنم ، شما هم لطفا کمکم کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

با سلام

من مجنتو رو نصب کردم ولی روی ومپ سرعت پایینی داره و موقع لودپیج دیر میاد تنطیم خاصی داره

ممنون از جواباتون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

با سلام

من مجنتو رو نصب کردم ولی روی ومپ سرعت پایینی داره و موقع لودپیج دیر میاد تنطیم خاصی داره

ممنون از جواباتون

نه تنظیم خاصی نداره، چون سنگینه طول می کشه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام من به این مشکل بر خوردم و نمیدونم چطور رفعش کنم 

ممنون میشم کمکم کنید

Capture.PNG

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، saeedrasedi گفته است :

سلام من به این مشکل بر خوردم و نمیدونم چطور رفعش کنم 

ممنون میشم کمکم کنید

Capture.PNG

اگه فقط یکبار جستجو می کردین، این مشکل قبلا توضیح داده شده!!

به جای مقدار localhost باید مقدار 127.0.0.1 رو قرار بدین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

پرسش اینکه بعدش فایل install.php رو پاک کنیم؟

مثل جوملا و ووردپرس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، ahora گفته است :

پرسش اینکه بعدش فایل install.php رو پاک کنیم؟

مثل جوملا و ووردپرس

نه نیازی نیست چون وقتی مجنتو نصب باشه شما اگر حتی به صورت مستقیم این فایل رو روی هاست فراخوانی کنین اجرا نمیشه

ahora پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

چند بار این مشکل اتفاق می افتد. روی xampp نصب شده. سیستم ویندوز 10

ظاهرا از یوزر پسورد ایراد میگیرد.

err.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در در 1395/02/20, 13:23:09، atahmasbi گفته است :

چند بار این مشکل اتفاق می افتد. روی xampp نصب شده. سیستم ویندوز 10

ظاهرا از یوزر پسورد ایراد میگیرد.

اول از همه آدرس رو به جای localhost به 127.0.0.1 تغییر بدین و دوم اینکه با یه مرورگر دیگه هم تست کنین مثلا کروم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Siavash گفته است :

اول از همه آدرس رو به جای localhost به 127.0.0.1 تغییر بدین و دوم اینکه با یه مرورگر دیگه هم تست کنین مثلا کروم

با همون کروم حل شد. متشکرم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

من هی url مبنا رو که میزنم هی ارور میده میگه " یک لینک معتبر وارد کنید. پروتکل الزامی است (http://, https:// یا ftp://) "

hhtp رو هم میزنم باز گیر میده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، sporal گفته است :

من هی url مبنا رو که میزنم هی ارور میده میگه " یک لینک معتبر وارد کنید. پروتکل الزامی است (http://, https:// یا ftp://) "

hhtp رو هم میزنم باز گیر میده

حتما دقت کنید که http بزنید و نه hhtp و مورد بعدی اینکه باید حتما آدرس آی پی بهش بدید مثلا 127.0.0.1 و از مواردی چون localhost استفاده نکنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام

من فقط یه سوال داشتم.قبلا کلا با وردپرس کار می کردم، الان برای یه فروشگاه به تازگی از سیستم مجنتو میخوام استفاده کنم.

یه توضیح بدید که من در مرحله سوم بخش اول ، پورت سرور رو باید دقیقا چی وارد کنم. روی هاست سی پنل نصب کردم مجنتو رو و میزبان هساتمم میهن وب هاسته.

ببخشید که مبتدی سوال میکنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در 33 دقیقه قبل، hosein گفته است :

سلام

من فقط یه سوال داشتم.قبلا کلا با وردپرس کار می کردم، الان برای یه فروشگاه به تازگی از سیستم مجنتو میخوام استفاده کنم.

یه توضیح بدید که من در مرحله سوم بخش اول ، پورت سرور رو باید دقیقا چی وارد کنم. روی هاست سی پنل نصب کردم مجنتو رو و میزبان هساتمم میهن وب هاسته.

ببخشید که مبتدی سوال میکنم

نیازی به وارد کردن پورت نیست فقط باید آدرس سایتی که مجنتو روی اون هست را وارد کنید

hosein پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام،
ببخشید ولی من تمام مراحل کامل رفتم بدون ایراد ولی متاسفانه اجازه ورود به پنل مدیریتیم نمی ده ( منظورم بعد از وارد کردن اطلاعات اکانتمه)

:(:(

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در در 1396/08/28, 17:08:59، nimafam گفته است :

سلام،
ببخشید ولی من تمام مراحل کامل رفتم بدون ایراد ولی متاسفانه اجازه ورود به پنل مدیریتیم نمی ده ( منظورم بعد از وارد کردن اطلاعات اکانتمه)

:(:(

یکبار مرورگر را عوض کنید و تست کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری